Музей етнографії
«Народні ремесла»

Ідея створити музей етнографії «Народні ремесла» при нашому закладі виникла у 2000 році, і одразу до музею завітали перші відвідувачі.

З часом він став провідним осередком національно-патріотичного виховання, гармонійного розвитку дітей, залучення молодого покоління до вивчення та збереження історико-культурної спадщини свого народу.

Експозиції сформовані з робіт, зібраних внаслідок пошукової роботи гуртків, а також авторських робіт виконаних вихованцями та керівниками гуртків закладу.

Приміщення музею умовно поділено на дві кімнати. Перша кімната представляє внутрішній інтер’єр селянської хати кінця ХІХ початку ХХ ст.

Хто не знає свого минулого, той не вартий майбутнього. Максим Рильський

Особливу увагу при вході в музей привертає велика «вариста» українська піч. Біля печі розташоване «покуття» – місце, де зберігались предмети вищої культурної цінності сім’ї: стіл, хліб-сіль, ікони, рушники тощо.

Також в музеї зібрані найдавніші і найпоширеніші види декоративно-ужиткового мистецтва: українська вишивка, писанкарство, настінний розпис, колекції народної та сучасної іграшки, жіночого та чоловічого одягу.

В експозиції другої кімнати переплелися трипілля та козаччина, зібрані колекції інструментів для дерево- та металообробки, сільськогосподарські знаряддя праці, тощо.

На базі музею постійно проводяться пізнавальні та навчальні екскурсії, виховні години, народознавчі свята за участю вихованців та гостей.

Експозиції «Запорізька січ», «Писанкарство в Україні», «Сорочинський ярмарок», «Вишивальне мистецтво в Україні» та інші експонати музею представляються на заходах різних рівнів: під час проведення Дня відкритих дверей закладу, «Дня козацтва», конкурсу фото відеоаматорів «Погляд майстра», виставці «Полтава вишивана», святі «Великодня писанка».

З експозиціями музею знайомляться учасники семінарів, слухачі курсів підвищення кваліфікації, студенти під час проходження практики, учасники конкурсів учнівської молоді, які проводять на базі закладу. Рішенням комісії Міністерства освіти і науки музею етнографії при ПМ ЦПО присвоєно звання «Зразковий музей». (Наказ МОН України від 22 липня 2020 року № 945).

Виникли запитання? Ми завжди готові відповісти!

Заповніть коротку форму і ми зв’яжемося з Вами найближчим часом
    Або зв’яжіться з нами будь-який зручний для Вас спосіб з 9.00 до 17.00

    (0532) 689716
    (0532) 689717
    050 193 82 85

    pozashkilna@ukr.net